MÜZİSYEN

MÜZİSYEN

lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing

10 yaşında bağlama çalarak müziğe başladım.
Üniversiteye gidene kadar aileme ve yakın çevreme türküler çalıp söyledim. Bir dönem bağlamayla Beethoven bile çalıyordum.

Üniversitedeyken kaldığım öğrenci yurdunda birinin gitarı vardı. O gün ilk defa elime gitar aldım ve "Bunun mantığı ne? Anlat bakayım." Dedim arkadaşıma. Bana 2 akor gösterdi ve "Barış Manço’nun Dağlar Dağlar şarkısını 3 gün boyunca çaldım. Oda arkadaşlarımın “Yeteerrr.” feryadı hâlâ kulaklarımda. Sonra az akor, çok şarkı mantığı ile ilerlettiğim gitar kısmını 3 ay sonra üniversite yakınında bir cafede gitarla sahne alarak canlı müzikle pekiştirdim.

Bir sonraki okul sezonunda, her cumartesi tek başına bağlaması ve gitarı ile sahne alan, öğrencilerin yanı sıra üniversitedeki öğretmenlerin de dinlemeye geldiği, yoğun rağbet gören sahneler yaptım. Öğretmenlerin istek şarkılarını bekletmeden çalmam birkaç dersten geçmeme yardımcı olmuştur ne yalan söyleyeyim.

Yazları ise yazlığımız olan Burhaniye-Ören'de farklı yerlerde sahneler aldım. İlgi fazlasıyla iyiydi. İş yapar mı acaba denilen, yeni açılmış hangi mekânda çaldıysam sezonda uçtular resmen. Her gece mekanlar dolup taştı. Güzel günlerdi. Bin bir tane anı birikti.

Daha sonra Bodrum ve İstanbul’da da farklı birçok noktada birkaç yıl sahne hayatım sürdü. Bir ara, ekibimle 7 günde 9 program yaparak rekorlar kitabına iddialı bir giriş yapacaktık ki, gündüzleri reklam ajanslarında çalışmam ve daha sonra kendi ajansımı kurmamla birlikte gece çalışmak zorlaşmaya başladı. Daha doğrusu o yorgunlukla sabahları uyanmak..

Hafta boyu olan sahne günlerimi teker teker düşürdüm. Azalttım derken sabit günlü aktif sahne almayı bıraktım. Müziği kendime, dostlarıma ve sevdiklerime yapmaya devam ederken, sahnelerim, yalnızca özel organizasyonlar ve konserler olarak devam ediyor.

Bu arada, ajansıma kurduğum müzik stüdyosunda bateri, perkusyon, klasik gitar, elektrik gitar ve bass gitar mevcut olduğundan hepsini biraz biraz kendi kendime öğrenip çalar oldum. Ayrıca 10’dan fazla söz yazarlığım ve bestelerim mevcut. Bunları derliyorum. Yakında YouTube kanalım daha da hareketlenecek..